Процедура торгів на публічні тендери варіюється в залежності від виду договору і вартості контракту. Стандартний спосіб укладання контрактів на продаж сільськогосподарської власності – через конкурсні торги. В рамках конкурсних тендерів існують різні типи процедур закупівель.

Вартість контракту, а для тендерів нижче певних порогових значень (тендери з більш низькою вартістю) місце, де знаходиться покупець, визначає місце публікації тендерної заявки.

Тендери за правилами

При проведенні тендерів з більш високою вартістю державні органи зобов’язані публікувати оголошення на майданчику Прозорро.Продажі. Основна інформація публікується на 24 офіційних мовах, але повні оголошення про закупівлі повинні бути опубліковані тільки на одному з офіційних мов – на українській. Переглянути список активних тендерів можна на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/filter/scrap-metal.

Тендери, які не підпадають під правила

Для тендерів з більш низькою вартістю державний орган, який запускає тендер, зазвичай публікує його тільки на державних закупівель. Якщо заявник зацікавлений в участі в цих тендерах, йому потрібно буде стежити за відповідними серверами, що мають в собі всі оголошення від майданчику Прозорро.Продажі. Серед таких сайт sale.uub.com.ua. Тут також можна зареєструватися для отримання повідомлень, якщо вони доступні.

Відправлення пропозицій

При подачі заявки на участь у відкритому тендері, опублікованому на Прозорро.Продажі, в більшості випадків заявники повинні відправити свою пропозицію в електронному вигляді.

Під час процедури закупівлі покупці можуть попросити надіслати їм певну документацію, що стосується статусу або досвіду. Заявник може використовувати інформаційний портал Прозорро.Продажі, щоб допомогти ідентифікувати сертифікати, запитані закупівельними органами. Функції платформи доступні на всім користувачам, але приклади документів доступні тільки для зареєстрованих користувачів на окремих серверах.

Підтверджуючі документи про професійну ситуацію

Коли подається пропозиція про тендер, який публікується на Прозорро.Продажі, потрібно заявити, що у бізнесу є професійні і фінансові можливості для виконання контракту, за яким береться участь, заповнивши цифрову форму, відому як Документ про закупівлю (ESPD).

Не потрібно надавати які-небудь документи про професійну ситуацію на етапі подачі пропозиції, але потрібно мати на увазі, що потрібно буде надати ці документи як доказ, якщо тендер буде виграно.

Об’єднання ресурсів

Якщо у компанії немає необхідних можливостей для участі в тендері, є можливість подати тендер, об’єднавши свої ресурси з діловими партнерами.

Помилки при подачі пропозицій

При підготовці пропозиції потрібно переконатися, що були виконані всі вимоги, зазначені в тендерній документації, оскільки помилки або упущення при подачі пропозиції можуть призвести до відмови. Якщо подається заявка після встановленого терміну, ніяких поступок немає.

Також важливо правильно збирати та оформлювати пакет документів, що входять в заявку. Вони повинні відповідати вимогам оформлення та нести юридичну силу. Важливо саме сюди включити докази відповідності компанії чи продукту, послуги під вимоги покупця.

Written by